FF15 Open Race 4 Provisional

Race 4 – 2018-04-22

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank SailNo HelmName CrewName Boat Club Place Points
1 4002 Graham Vials Chris Turner DRSC/LRSC 1 1.0
2 3760 Jeremy Davy Martin Huett Draycote Water S.C. 2 2.0
3 4021 Steve Goacher Tim Harper R.W.Y.C. 3 3.0
4 4005 David McKee Mal Hartland FIERY CHARIOT Dovestone S.C. 4 4.0
5 4030 Greg Wells Andrew Jackson AGATHA HISC 5 5.0
6 4055 Ian Cadwallader Ellie Deveraux Chew Valley 6 6.0
7 4033 Andy Mckee Richard Jones Dovestone S.C. 7 7.0
8 4056 Andy Goddard Tom Goddard Dovestone S.C. 8 8.0
9 4031 Nigel Tullett Graham Tullety NIFFTY R.W.Y.C. 9 9.0
10 3954 John Hanson Helen Selden HAKUNA KOTOA Datched S.C. 10 10.0
11 4004 Charles Althrop Alan Green FOOF HISC 11 11.0
12 3751 Julian Newman Amanda Wilson FELIX FELICIS R.W.Y.C. 12 12.0
13 4059 Hamish MacKay Andrew Lawson PUFFER FISH Royal Thames 13 13.0
14 3787 David Brockbank Simon Millington FIVE Key West Community S.C. 14 14.0
15 3520 Neil Currie Rory Yardley CHIPS FOR FREE Bassenthwaite S.C. 15 15.0
16 4017 Phil Snewin Ros Coleman CARBON FOOTPRINT R.W.Y.C. 16 16.0
17 3641 Mike Preston David Manifold FFUNKY CHICKEN Blackpool & Fleetwood Y.C. 17 17.0
18 3902 Richard Hope Mike Stenson DEFFIANT II Draycote Water S.C. 18 18.0
19 3936 Jeremy Arnold Paul Barnes MAGGIE Notts County S.C. 19 19.0
20 3591 Mark Weston Andy Weatherspoon FOUR WINDS IV West Riding Y.C. 20 20.0
21 4041 Bill Chard Josh Preater QUIDICI Chew Valley 21 21.0
22 3996 Mike Moore Kayla Sheard HIGHWAYMAN Bassenthwaite S.C. 22 22.0
23 3573 John Atkinson Elizabeth Moreton FUNNY ENUFF R.W.Y.C. 23 23.0
24 3624 Emma Houlihan Clare Houlihan FLYIG FERRET R.W.Y.C. 24 24.0
25 4052 David Tabb Chewett Sherrell Parkstone 25 25.0
26 4044 Simon Patterson Simon Thompson WINDWHISTLER Draycote Water S.C. 26 26.0
27 3517 Craig Robinson Hannah Robinson OFFBEAT Ullswater Y.C. 27 27.0
28 4016 Dave Heron Chris Ducker PITCH PERFECT R.W.Y.C. 28 28.0
29 3506 Chritstian Barnes Denise Sykes HUMMING BIRD Ullswater Y.C. 29 29.0
30 3627 Rob Goodison Johnathan Mallory Scarborough Y.C. 30 30.0
31 3583 Mike Wilczynski Jean Wilcnynski MOJO RORC 31 31.0
32 3563 Alistair Stevenson Jeremy Valentine EVEN KEEL Datched S.C. 32 32.0
33 4027 Michael Clapp Peter Morris VAQUERO Datched S.C. 33 33.0
34 3463 John Thornley Jon Abbat FIRTH OF FORTH Ullswater Y.C. 34 34.0
35 4060 Ian Pinnell 35 35.0
36 3998 John Walter Roseanne Walter R.W.Y.C. 36 36.0
37 3732 Ian Hockey Valerie Hockey OUTSIDER Blackpool & Fleetwood Y.C. 37 37.0
38 3631 Chris Wright Nicki Hooper FFOLLY Rutland S.C. 38 38.0
39 3418 Michael Wilson Helen Latham FFENELLA I.O.M.Y.C. 39 39.0
40 3602 Peter Mountain David Gyte THE FFWORD Blackpool & Fleetwood Y.C. 40 40.0
41 3944 Alastair Scammell Stephanie Brown SOUFFLE Rutland S.C. 41 41.0
42 3729 Bryan Willis John McPeake SMOOTH GOLD County Antrim S.C. 42 42.0
43 4042 Tim O’Brian Colin Ferra FFOXY LADY G.W.S.C. 43 43.0
44 3622 Robert Mountain Alex Torkington FOOFIGHTER Blackpool & Fleetwood Y.C. 44 44.0
45 3806 Paul Langley Michelle Kay FIREBOLT R.W.Y.C. 45 45.0
46 3903 Keith Jamieson Pierre Labatt VITAL STATISTIX R.W.Y.C. DNF 49.0
46 3130 Jordan Aspin Jason Ben ANEMONE South Windermere S.C. DNS 49.0