FF15 Open Race 3 Provisional

Race 3 – 2018-04-21

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank SailNo HelmName CrewName Boat Club Place Points
1 4002 Graham Vials Chris Turner DRSC/LRSC 1 1.0
2 4021 Steve Goacher Tim Harper R.W.Y.C. 2 2.0
3 4060 Ian Pinnell 3 3.0
4 3954 John Hanson Helen Selden HAKUNA KOTOA Datched S.C. 4 4.0
5 4005 David McKee Mal Hartland FIERY CHARIOT Dovestone S.C. 5 5.0
6 4059 Hamish MacKay Andrew Lawson PUFFER FISH Royal Thames 6 6.0
7 4030 Greg Wells Andrew Jackson AGATHA HISC 7 7.0
8 3760 Jeremy Davy Martin Huett Draycote Water S.C. 8 8.0
9 4033 Andy Mckee Richard Jones Dovestone S.C. 9 9.0
10 3573 John Atkinson Elizabeth Moreton FUNNY ENUFF R.W.Y.C. 10 10.0
11 4055 Ian Cadwallader Ellie Deveraux Chew Valley 11 11.0
12 4041 Bill Chard Josh Preater QUIDICI Chew Valley 12 12.0
13 4044 Simon Patterson Simon Thompson WINDWHISTLER Draycote Water S.C. 13 13.0
14 4031 Nigel Tullett Graham Tullety NIFFTY R.W.Y.C. 14 14.0
15 3517 Craig Robinson Hannah Robinson OFFBEAT Ullswater Y.C. 15 15.0
16 4016 Dave Heron Chris Ducker PITCH PERFECT R.W.Y.C. 16 16.0
17 4004 Charles Althrop Alan Green FOOF HISC 17 17.0
18 4052 David Tabb Chewett Sherrell Parkstone 18 18.0
19 3624 Emma Houlihan Clare Houlihan FLYIG FERRET R.W.Y.C. 19 19.0
20 4056 Andy Goddard Tom Goddard Dovestone S.C. 20 20.0
21 3591 Mark Weston Andy Weatherspoon FOUR WINDS IV West Riding Y.C. 21 21.0
22 3463 John Thornley Jon Abbat FIRTH OF FORTH Ullswater Y.C. 22 22.0
23 3641 Mike Preston David Manifold FFUNKY CHICKEN Blackpool & Fleetwood Y.C. 23 23.0
24 3520 Neil Currie Rory Yardley CHIPS FOR FREE Bassenthwaite S.C. 24 24.0
25 3936 Jeremy Arnold Paul Barnes MAGGIE Notts County S.C. 25 25.0
26 3996 Mike Moore Kayla Sheard HIGHWAYMAN Bassenthwaite S.C. 26 26.0
27 3787 David Brockbank Simon Millington FIVE Key West Community S.C. 27 27.0
28 4017 Phil Snewin Ros Coleman CARBON FOOTPRINT R.W.Y.C. 28 28.0
29 3998 John Walter Roseanne Walter R.W.Y.C. 29 29.0
30 3729 Bryan Willis John McPeake SMOOTH GOLD County Antrim S.C. 30 30.0
31 3902 Richard Hope Mike Stenson DEFFIANT II Draycote Water S.C. 31 31.0
32 3903 Keith Jamieson Pierre Labatt VITAL STATISTIX R.W.Y.C. 32 32.0
33 3631 Chris Wright Nicki Hooper FFOLLY Rutland S.C. 33 33.0
34 4042 Tim O’Brian Colin Ferra FFOXY LADY G.W.S.C. 34 34.0
35 4027 Michael Clapp Peter Morris VAQUERO Datched S.C. 35 35.0
36 3563 Alistair Stevenson Jeremy Valentine EVEN KEEL Datched S.C. 36 36.0
37 3751 Julian Newman Amanda Wilson FELIX FELICIS R.W.Y.C. 37 37.0
38 3627 Rob Goodison Johnathan Mallory Scarborough Y.C. 38 38.0
39 3732 Ian Hockey Valerie Hockey OUTSIDER Blackpool & Fleetwood Y.C. 39 39.0
40 3622 Robert Mountain Alex Torkington FOOFIGHTER Blackpool & Fleetwood Y.C. 40 40.0
41 3583 Mike Wilczynski Jean Wilcnynski MOJO RORC 41 41.0
42 3418 Michael Wilson Helen Latham FFENELLA I.O.M.Y.C. 42 42.0
43 3944 Alastair Scammell Stephanie Brown SOUFFLE Rutland S.C. 43 43.0
44 3602 Peter Mountain David Gyte THE FFWORD Blackpool & Fleetwood Y.C. 44 44.0
45 3806 Paul Langley Michelle Kay FIREBOLT R.W.Y.C. 45 45.0
46 3506 Chritstian Barnes Denise Sykes HUMMING BIRD Ullswater Y.C. DNF 49.0
46 3130 Jordan Aspin Jason Ben ANEMONE South Windermere S.C. DNS 49.0